Bygherre / Projektleder

Team Ejendom i Hørsholm Kommune er i rivende udvikling, og vi mangler en byggeprojektleder til at byggeprojekter, bygningssyn og opgaver inden for drift og vedligehold. Vi er ved at opbygge et stærkt Team Ejendom, der bl.a. arbejder målrettet med bæredygtighed, digitalisering og nye måder at samarbejde på.

Vores kompetencer spænder bredt, men vi savner en kollega til at vores byggeprojekter, bygningssyn samt styring af håndværkerportal. Parallelt med dette vil du også varetage projekter indenfor renovering, drift og vedligehold.

Du vil blive en del af Team Ejendom under Center for By og Miljø, som har ansvaret for alle ejendomme i Hørsholm Kommune I alt ca. 150.000 m².  Team Ejendom skaber optimale fysiske rammer for kommunens kerneopgaver og arbejder med nybyg, renovering, drift og vedligehold af kommunens ejendomme. Vi arbejder kontinuerligt med optimering af vores bygningsmasse, som består af bl.a. skoler, børneinstitutioner, svømme- og skøjtehaller, idrætsfaciliteter og bygninger til kulturelle formål.

Hørsholm Kommune
Kontaktperson
Jørgen Stokbro, Teamleder, 26122618
Ansøgningsfrist
Egedal Kommune
Ansøgningsfrist:
Gladsaxe Kommune
Ansøgningsfrist:
Hørsholm Kommune
Ansøgningsfrist:
Skive Kommune
Ansøgningsfrist:
Sønderborg Kommune
Ansøgningsfrist:
Aarhus Kommune
Ansøgningsfrist:
Middelfart Kommune
Ansøgningsfrist: